Každou kúpenou fľašou prispievate 5 centami na dobrú vec vo vašej obci/meste.

Volajte, alebo píšte:

0905 598 924
info@kvas-slad.sk

Napíšte nám

Prinášame na slovenský trh osviežujúci nápoj - KVAS.

Naša cesta k nealko nápojom

O nás

Sme na trhu už 25. rok – hoci v inom obore – strešné krytiny.
Rozhodli sme sa prejsť aj do potravinárstva. Začať od júna 2023 predávať aj nealko nápoje – konkrétne kvas (do 0,5% alk) a sladový nápoj (sladké /0,0% alk/ nealkopivo).

Ako sme prišli k nápadu predávať takéto produkty?

Spolupracujeme s Ukrajincami a jeden z nich- Sergej, nám priniesol fľašu nejakého nápoja, ktorú sme odložili za gauč a len náhodou po pol rok objavili. Bol už mesiac po záruke, ale z čírej zvedavosti sme ho veľmi, veľmi opatrne okoštovali. Na prekvapenie, ten nápoj bol pozoruhodne chutný a pritom odlišný od nápojov, ktoré sme poznali. Bol to kvas!

Veľa sme potom o ňom študovali a zistili, že v bývalom ZSSR bloku je extrémne populárny. Tiež sa vyváža na náročné trhy západnej Európy, bohatých arabských ropných krajín, USA, Kanady, Austrálie, Izraela a inde.

Veľmi sme sa čudovali, že takýto dobrý nápoj sa u nás nepredáva. Napísali sme teda výrobcovi, že by sme ho chceli distribuovať na Slovensku, odpoveď bola- že nemajú záujem. Nedali sme sa však odradiť a oslovili sme mnohých iných producentov v 7 krajinách /Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Lotyšsko, Litva, Estónsko a Moldavsko), reku vyskúšame a uvidíme. Nakoniec sa podarilo 81 druhov (samozrejme počet kusov bol o dosť vyšší) dostať na Slovensko.

Pustili sme sa do degustácie, ktorú sme robili traja /niekedy štyria/, dávali sme ich ale piť aj známym. Všetky sme poctivo „okoštovali“. Niektoré boli nechutné, časť priemerná, časť dobrá.

Tie najlahodnejšie ale prevýšili naše očakávania a z nich sme vybrali tie najlepšie z najlepších – Ľvovské. Totižto ako jedny z pramála sú vyrábané náročnejším spôsobom – a to 2-itým kvasením. Okrem nedokončeného alkoholového aj kyslomliečnym. A veruže to kyslomliečne kvasenie je cítiť. Tieto kvasy sú naozaj veľmi lahodné, prospešné na trávenie a hlavne tak originálne, že skutočne tu nič podobné nie je. Sú ešte lepšie ako bol pôvodný podarovaný kvas, s bonusom navyše – alkoholom do 0,5% – teda nealko nápoje a nie je nijako obmedzený ich predaj.

Na tie najchutnejšie sme si tak zvykli, až sa z nás stali ozajstní „kvasoholici“. A sme už ľudia, ktorí niečo aj vypili, vyskúšali.
Keď sme kontaktovali veľkého výrobcu nápojov v Lotyšsku a chceli sme kvasy, tak nám napísali, aby sme ochutnali aj ich sladové nápoje, sladké (0,0%) nealkopivá (Sweetbeer). Boli úplne iné od u nás predávaných nealko pív,ktoré sú vodovejšie, s hlavnou úlohou uhasiť smäd, často krát len s priemernou chuťou. Z Lotyšska sú hustejšie, chuťovo oveľa  lepšie ako väčšina u nás predávaných, dodajú viac energie a takmer rovnako uhasia smäd. Mnohým nechutia nealká, tieto Lotyšské by to mohli zmeniť.

A tak sme sa rozhodli k Ľvovským kvasom pridať aj sladové nealkopivá z Pobaltia a s oboma výrobcami sme podpísali zmluvy s výhradným zastúpením na Slovensku.

Máte záujem o spoluprácu, alebo chcete vyskúšať kvas?

Radi Vám poskytneme podrobnejšie informácie o kvase samotnom i o možnosti spolupráce.