Volajte, alebo píšte:

0905 598 924
info@kvas-slad.sk

Napíšte nám

Sladový nápoj – SWEETBEER (sladképivo) zn. ILGEZEEM

(Lotyšsko-Riga)

Predstavujeme Vám SWEETBEER (sladképivo) zn. ILGEZEEM

Ako sme už písali, opäť trochu náhodou sme sa dostali aj k sladovým – sladkým nealkopivám 0,0%. Výrobca vždy píše Sweetbeer (sladképivo ) spolu, nakoľko sa jedná o sladový nápoj, nie klasické nealko pivo, ale marketingovo ho predávajú vo svete aj takto.

Aký je rozdiel v zložení medzi sladovým nápojom a bežným nealko pivom? Náš sladový nápoj sa vyrába metódou bez kvasenia.

Sladina sa varí v kotloch, nepridávajú sa kvasnice a neprebieha proces alkoholovej fermentácie. Teda prirodzene neobsahuje žiadny alkohol.
Pôvodne bol tento nápoj vyvinutý pre armádu, aby vojaci boli plní energie a sily. A konkrétne tento, ktorý predávame my, vznikol pre výstavu v Dubaji, pre arabský svet. Ich požiadavka bola, aby bol úplne bez alkoholu.
Tento typ nápojov je populárny najmä v Afrike a Karibiku.

A ako chutí?

Nami ponúkané sladové – sladképivo (SweetBeer) má plnú, lahodnú a originálnu chuť, akú u nás nenájdete.

Keď sme ho „koštovali“, tak nám, ale aj známym veľmi chutil. Inak by sme vám ho určite neponúkali.

Napriek tomu, že je husté a silné, tak nám po jedle veľmi dobre zapasovalo a na naše prekvapenie aj celkom slušne uhasilo smäd.

Ponúkame Vám ZÁZVOROVÝ SWEETBEER:

(dodávame v 0,33l balení)

 Daegustovali sme všetky u nás dostupné nealká (t.j. s 0,0% až 0,5% alk.) – bolo ich 73, či iné nápoje. Len sme sa utvrdili, že na našom trhu naozaj nič podobné nie je. Toto ILGEZEEM nealko obsahuje značné množstvo uhlohydrátov (sacharidov) a z toho aj nemálo cukrov…
Stále je to však o dosť menej ako napríklad v klasickej Coca Cole, či v rôznych energetických nápojoch – zhruba sa jeho obsahom približujú Kofole. Vo svete sú slady predávajú aj ako prírodné a zdravé výdatné (kalorické) nápoje pod názvom POWER MALT – avšak bez obsahu stimulujúcich látok, ktoré obsahujú klasické energetické nápoje.

Veľmi sa hodia pre fyzicky pracujúcich, pretože po vypití máte neklamný pocit, že ste sa zároveň aj najedli. Aj preto ich vo svete poznajú pod názvom tekutý chlieb či tekuté jedlo.

V krajine pôvodu, v Lotyšsku, je tento zázvorový sweetbeer považovaný  za unikátny, až luxusný nápoj s nezameniteľnou chuťou. Zaužívaný je  pri slávnostných príležitostiach, pri posedeniach v kaviarňach a pod.

Keďže sú vo veľmi peknej a originálnej sklenenej fľaši hodia sa aj ako praktický darček osláv, návštev, stretnutí, pre známych, kolegov či zamestnancov. Sú ako šité do darčekových košov.

Silu tomuto nápoju dodáva značné množstvo sladu, preto úplne stačí aj 0,33l. Obsahuje mikro, makro elementy, vitamíny, esenciálne aminokyseliny, pričom všetky sú v prírodnej a nie v umelo dodávanej forme, takže nepijete len ochutenú „cukrovú vodu“ ale zároveň dopĺňate organizmus množstvom potrebných živín. Je to nápoj aj jedlo v jednom.

TANHEISER SWEETBEER ZÁZVOROVÝ

Príjemný osviežujúci sladový nápoj s extraktom zo zázvoru ( nie iba umelé alebo prírodné arómy) a s medom je veľmi vhodný pri tráviacich problémoch alebo pri závratoch pri cestovaní.

Zloženie: voda, cukor, jačmenný slad (5,5%), med, oxid uhličitý, regulátory kyslosti: kyselina citrónová; extrakt zo zázvoru (0,03%), antioxidant: kyselina askorbová. Obsahuje 12,4gr uhlohydrátov, z toho 8,2 g cukrov.

Výrobcom je spoločnosť ILGEZEEM Riga – Lotyšsko, založená už v roku 1863. Patrí k najväčším pivovarom v celom Pobaltí. Výrobky ILGEZEEM získali veľa ocenení a medailí na mnohých svetových výstavách. Exportuje do 20 krajín sveta.