Každou kúpenou fľašou prispievate 5 centami na dobrú vec vo vašej obci/meste.

Volajte, alebo píšte:

0905 598 924
info@kvas-slad.sk

Napíšte nám

Sladový nápoj – SWEETBEER (sladképivo) zn. ILGEZEEM

(Lotyšsko-Riga)

Predstavujeme Vám SWEETBEER (sladképivo) zn. ILGEZEEM

Ako sme už písali, opäť trochu náhodou sme sa dostali aj k sladovým – sladkým nealkopivám 0,0%. Výrobca vždy píše Sweetbeer (sladképivo ) spolu, nakoľko sa jedná o sladový nápoj, nie klasické nealko pivo, ale marketingovo ho predávajú vo svete aj takto.

Aký je rozdiel v zložení medzi sladovým nápojom a bežným nealko pivom? Náš sladový nápoj sa vyrába metódou bez kvasenia.

Sladina sa varí v kotloch, nepridávajú sa kvasnice a neprebieha proces alkoholovej fermentácie. Teda prirodzene neobsahuje žiadny alkohol.
Pôvodne bol tento nápoj vyvinutý pre armádu, aby vojaci boli plní energie a sily. A konkrétne tento, ktorý predávame my, vznikol pre výstavu v Dubaji, pre arabský svet. Ich požiadavka bola, aby bol úplne bez alkoholu.
Tento typ nápojov je populárny najmä v Afrike a Karibiku.

A ako chutia?

Nami ponúkané sladové – sladképivá (SweetBeer) majú plnú, lahodnú a originálnu chuť, akú u nás nenájdete.

Keď sme ich „koštovali“, tak nám, ale aj známym veľmi chutili. Inak by sme vám ich určite neponúkali.

Napriek tomu, že sú husté a silné, tak nám po jedle veľmi dobre zapasovali a na naše prekvapenie aj celkom slušne uhasili smäd.

Ponúkame Vám štyri druhy SWEETBEER:

(SWEETBEER dodávame v 0,33l balení)

Degustovali sme všetky u nás dostupné nealká (t.j. s 0,0% až 0,5% alk.) – bolo ich 68, či iné nápoje. Len sme sa utvrdili, že na našom trhu naozaj nič podobné nie je. Toto ILGEZEEM nealko obsahuje značné množstvo uhlohydrátov (sacharidov) a z toho aj nemálo cukrov…
Stále je to však o dosť menej ako napríklad v klasickej Coca Cole, či v rôznych energetických nápojoch – zhruba sa jeho obsahom približujú Kofole. Vo svete sú slady predávajú aj ako prírodné a zdravé výdatné (kalorické) nápoje pod názvom POWER MALT – avšak bez obsahu stimulujúcich látok, ktoré obsahujú klasické energetické nápoje.

Veľmi sa hodia pre fyzicky pracujúcich, pretože po vypití máte neklamný pocit, že ste sa zároveň aj najedli. Aj preto ich vo svete poznajú pod názvom tekutý chlieb či tekuté jedlo.

Vo svojej krajine Lotyšsku sú považované za unikátne až luxusné, s nezameniteľnou chuťou. Veľmi sa používajú pri slávnostných príležitostiach.

Keďže sú vo veľmi peknej a originálnej sklenenej fľaši hodia sa aj ako praktický darček osláv, návštev, stretnutí, pre známych, kolegov či zamestnancov. Sú ako šité do darčekových košov.

Silu tomuto nápoju dodáva značné množstvo sladu, preto úplne stačí aj 0,33l. Obsahuje mikro, makro elementy, vitamíny, esenciálne aminokyseliny, pričom všetky sú v prírodnej a nie v umelo dodávanej forme, takže nepijete len ochutenú „cukrovú vodu“ ale zároveň dopĺňate organizmus množstvom potrebných živín. Je to nápoj aj jedlo v jednom.

TANHEISER SWEETBEER ORIGINÁL

Pôvodný, neprichutený sýtený nápoj z jačmenného sladu. Vynikajúci osviežujúci a posilňujúci nápoj – najlepšie chutí vychladený.

Zloženie: voda, cukor, jačmenný slad (5,4%), oxid uhličitý, regulátory kyslosti: kyselina citrónová; antioxidant: kyselina askorbová. 14,5g sacharidov (z toho 8,3g cukrov).

TANHEISER SWEETBEER ZÁZVOROVÝ

Príjemný osviežujúci sladový nápoj s extraktom zo zázvoru ( nie iba umelé alebo prírodné arómy) a s medom je veľmi vhodný pri tráviacich problémoch alebo pri závratoch pri cestovaní.

Zloženie: voda, cukor, jačmenný slad (5,5%), med, oxid uhličitý, regulátory kyslosti: kyselina citrónová; extrakt zo zázvoru (0,03%), antioxidant: kyselina askorbová. Obsahuje 12,4gr uhlohydrátov, z toho 8,2 g cukrov.

TANHEISER SWEETBEER TMAVÝ – ZAPRAŽENÝ

Vysokokalorický sýtený nápoj. Okrem jačmenného obsahuje aj ražný slad, s jemne karamelovou chuťou.

Zloženie: voda, cukor, jačmenný slad (5,4%), ražný slad (2,2%), oxid uhličitý, regulátory kyslosti: kyselina citrónová; antioxidant: kyselina askorbová. Obsahuje 13,3 g. uhlohydrátov, z toho 8,4 g. cukrov/100 g

TANHEISER SWEETBEER ČIERNA RÍBEZĽA

Sýtený nápoj so šťavou z čiernych ríbezlí vyrobený z jačmenného sladu.

Obsahuje fermenty a vitamíny, výborný povzbudzujúci a osviežujúci nápoj. Neobsahuje žiadne potravinárske arómy, farbivá a konzervačné látky.

Zloženie: voda, cukor, jačmenný slad (5,3 %), koncentrát z čiernych ríbezlí (2,7 %), regulátory kyslosti: kyselina citrónová; oxid uhličitý, antioxidant: kyselina askorbová, sacharidy 13,0g, z toho cukry 10,9g.

Výrobcom je spoločnosť ILGEZEEM, založená už v roku 1863. Patrí k najväčším pivovarom v celom Pobaltí. Výrobky ILGEZEEM získali veľa ocenení a medailí na mnohých svetových výstavách. Exportuje do 20 krajín sveta.